Konicziła! :)

Zacytuje klasyka “chińczyk to takie danie na wiosnę” Kto jest autorem tego powiedzenia? Kamil jeden z twórców Listonic.

W 3 etapie naszej zabawy ogłaszam festiwal kuchni orientalnej!  Czekamy na wasze przepisy. Specjalnie na tę okazje przygotowałem zestaw orientalnych przypraw dla najlepszych.

Co wchodzi w skład takiego zestawu?

Trawa cytrynowa – to zioło,  które tylko wyglądem przypomina trawę. Ma niezwykły smak i aromat, podobny do cytryna, ale zamiast kwasku otrzymujemy delikatny aromat imbiru. Trawa jest doskonałym dodatkiem do zup, sałatek, deserów oraz marynat.

Papryczki piri piri - to  odmiana hodowlana papryki owocowej. Dość ostra, ale dzięki temu daje bardzo wyrazisty smak. Papryczki nadają się świetnie do grillowanych mięs, sosów, zup oraz dań z ryby.

Sate – to pikantna przyprawa w skład, której wchodzą: zmielone orzech ziemne, olej, imbir oraz chilli. Najlepiej pasuje do przygotowania dipu do mięs lub warzyw.  Doskonale nadaje się również do przygotowywania marynat.

Cejloński cynamon w laskach – suszona kora wiecznie zielonego cynamonowca, a taka karierę robi:) Jedna z najstarszych przypraw świata. Doskonała do dań słodkich jak i pikantnych. Ja ostatnio zakochałem się w daniach mięsnych z dodatkiem cynamonu.

To tylko część z przypraw przygotowanych w tej edycji. Nie będę  teraz zdradzał reszty, ale wiem, że na pewno się wam spodobają. Oczywiście przygotowujemy też zestawy dla waszych czytelników.

W tym etapie udział mogą wziąć wszystkie potrawy. Zupy, dania drugie, desery, sałatki i szybkie przekąski.

 

Tags: , ,


 

Komentarzy: 3

 
  1. [...] rolls)Data dodania: 23 mar 10Kategoria: Kuchnia OrientalnaKtoś kiedyś napisał, że “chińczyk to takie danie na wiosnę” Idąc tym tropem dotarłem do Spring rolls czyli po prostu popularnych sajgonek. Moja [...]

  2. [...] z imbirem, wygodnej liście zakupów Listonic oraz serwisowi na1000sposobow.pl mam dla Was dwa zestawy fantastycznych przypraw orientalnych. Znajdziecie tutaj między innymi trawę cytrynową, papryczki piri piri czy sate. Macie ochotę? [...]

  3. Relationships endure the moment the two acquaintance believes that bigger
    a small favourable position along the another.

 
 

Skomentuj