11 milionów Polaków szuka przepisów na blogach kulinarnych wynika z Infografiki Kulinarnej przygotowanej przez Listonic. Samych blogów w Polsce jest już ponad 2500.

Przepisy kulinarne z blogów stały się nieodłączną częścią kulinarnych wyzwań. Ponad 3,5 miliona Polaków szuka ich w sieci regularnie. Najczęściej szukamy przepisów na Kwestii Smaku, Kotlet.tv, Moich Wypiekach, Pozytywnej Kuchni i u Olgi Smile. Przepisy kulinarne można znaleźć także na stronach producentów spożywczych oraz w aplikacjach mobilnych. Między innymi w Inspiracjach Kulinarnych w aplikacji Listonic – wygodna lista zakupów, gdzie publikowane są najnowsze przepisy z blogów kulinarnych.

Kanały Kocham Gotować, Kotlet.tv i Pozytywna Kuchnia publikują najpopularniejsze w Polsce przepisy wideo.  Oprócz składników i sposobu wykonania dowiemy się z nich o ciekawych poradach przydatnych w kuchni. Polacy najczęściej szukają przepisów przed Bożym Narodzeniem, rzadziej tylko przed Wielkanocą i Sylwestrem. Na Facebook’u najpopularniejsza jest Kwestia Smaku, dalej Moje Wypieki, Kocham Gotować, White Plate i Kotlet.tv.

Infografika Kulinarna dostępna jest pod adresem: http://bit.ly/InfografikaKulinarna2012

 

 

Komentarzy: 2

 
  1. Rozwijamy się :)

  2. Doppel Pur mówi:

    Dziś, po kilku latach od powstania tego wpisu można stwierdzić, że trend wzrostowy utrzymuje się. Doszły do tego profile na Facebooku pomagające zaistnieć zwłaszcza młodym kucharzom. Doszło też do specjalizacji – nie tylko blogi kulinarne ale także traktujące o jednym konkretnym dziale, np: grillowanie, wędzenie, kuchnia śląska itp.

 
 

Skomentuj